جنایات صهیونیست‌ها باید در مجامع جهانی پیگرد حقوقی شود

به گزارش خبرنگار اندیشه خبرگزاری فارس، ابراهیم عزیزی رئیس کمیسیون تخصصی حقوقدانان جهان اسلام گفت: مبارزه با رژیم صهیونیستی رژیمی جعلی، کودک‌کش، ظالم، اشغالگر، غارتگر و تفرقه‌افکن صهیونیستی یکی از اصلی‌ترین محورهای وحدت در جامعه مسلمین است و ملت‌های مسلمان به این نکته مهم اهتمام دارند.

وی افزود: ملت فلسطین مظلوم است و حمایت از مظلوم واجب است. بر اساس آیه ۹۲ سوره مبارکه انبیاء که می‌فرماید: «إِنَّ هَٰذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ» و نیز حدیٍث شریفی که از پیامبر مکرم اسلام (ص) در صفحه ۲۳۹ جلد سوم اصول کافی آمده است که می‌فرماید: «مَنْ أَصْبَحَ لَا یَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ»؛ هر که صبح کند و به امور مسلمین همت نگمارد مسلمان نیست. از این رو حمایت از این مردم مظلوم بر مؤمنان واجب است.

عضو اسبق حقوقدانان شورای نگهبان بیان داشت: همان گونه که در اصول مختلف سوم، یازدهم و ۱۵۲ قانون اساسی نیز تأکید شده است، حمایت از ملت‌های مظلوم و ستمدیده به ویژه ملت مظلوم فلسطین در برابر جنایات صهیونیست‌های کودک‌کش و حامیان آن‌ها، مورد توجه جدی و از آموزه‌های اسلام است.

وی با اشاره به معامله قرن ادامه داد: طرح شیطانی معامله قرن حاصل حمایت و پشتیبانی استکبار جهانی برای تفرقه و جداسازی وحدت مسلمین طراحی شده بود که با هوشیاری و مقاومت ملت‌های مسلمان، خنثی و بی‌اثر شد.

به گزارش فارس، در کمیسیون تخصصی حقوقدانان جهان اسلام مصوب شد اتحادیه حقوقدان‌های مسلمان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های حقوقی، قانونی و قضایی همه کشورها، به ویژه کشورهای مسلمان، برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین استفاده شود. همچنین ایجاد دادگاه‌های مردمی برای محکومیت رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکای جنایتکار در جهت احقاق حقوق ملت مظلوم فلسطین و ارائه گزارش سالیانه جنایات رژیم صهیونیستی و ارائه آن به مجامع جهانی و بین‌المللی و مردم جهان بر اساس مستندات و اسناد متقن تصویب شد.

کمیسیون تخصصی حقوقدانان جهان اسلام همزمان با کنفرانس بزرگ وحدت اسلامی با حضور نمایندگان و حقوقدانان ۱۶ کشور جهان و ۱۵۰ حقوقدان داخلی در تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *