بسته خبری اربعین| زائران در نجف و کربلا توقف نکنند/ صدور برگ تردد در سفارت ایران

به گزارش خبرگزاری فارس، درخواست مسئولان از عدم توقف زائران در نجف و کربلا، صدور برگ تردد زائران در سفارت ایران در عراق، تعطیلی مدارس مهران و … از اخبار بسته خبری اربعین امروز است.

سفارت ایران در عراق برگ تردد زائران را صادر می‌کند

رئیس پلیس گذرنامه ناجا، با بیان اینکه کسانی که گذرنامه‌هایشان را در عراق گم کرده اند به سفارت و یا کنسولگری ایران مراجعه کنند، گفت: این اماکن برگ تردد موقت را برای زائران صادر می‌کند.

زائران در نجف و کربلا توقف نکنند

با توجه به وجود مشکلاتی نظیر گرمای بیش از حد هوا، کمبود وسال نقلیه، ضعف اینترنت و … مسئولان ایرانی و عراقی به زائرین اربعین حسینی توصیه می‌کنند که اگر قصد سفر به کربلا را دارند و یا در مسیر پیاده‌روی قرار دارند، پس از زیارت در نجف، به سرعت به سمت کربلا حرکت کرده و و بعد از زیارت در این شهر نیز به سرعت به سمت مرزها بروند.

این کار موجب می‌شود تا تردد روان و آسان برای همه زائرین امکان‌پذیر باشد و ازدحام جمعیت کاسته شود.

هشدار پلیس فتا درباره آژانس‌های مسافرتی غیرقانونی

پلیس فتا اعلام کرد: مجرمان با راه‌اندازی آژانس‌های مسافرتی غیرقانونی اقدام به ارائه خدمات در زمینه خریداری بلیت‌های هواپیما و قطار و ایجاد تور‌های زیارتی به کشور عراق می‌کنند که هیچ کدام از این موارد وجود خارجی ندارند.

مدارس مهران تعطیل شد

براساس اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش پرورش استان ایلام با توجه به حجم بالای تردد زائرین محترم از پایانه مرزی شهر مهران به دستور استاندار، تمام مدارس در همه مقاطع صرفا در شهر مهران برای روزهای چهارشنبه، یکشنبه و دوشنبه به تاریخ‌های ۲۴، ۲۸ و ۲۹ مهرماه جاری تعطیل است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *