مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم کوتاه قرآنی با عنوان «مبین» تمدید شد

به گزارش خبرگزاری فارس؛ بنابر اعلام دبیرخانه جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‏‌ای مبین، با توجه به استقبال و درخواست علاقه‏‌مندان برای ارسال اثر، مدت زمان درنظر گرفته شده برای این موضوع تا پایان آبان‌ماه تمدید شد.

جواد نصیری دبیر جشنواره با بیان علل این تصمیم گفت: در جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره که چهارشنبه گذشته مورخ ۱۳ شهریورماه برگزار شد، استقبال فیلم‏‌سازان و علاقه‏‌مندان در این زمینه بیان شد و با نظر اکثریت شورا تصمیم گرفته شد که مهلت ثبت‌نام و ارسال اثر تمدید شود.

وی افزود: با توجه به درنظر گرفتن بخش دانشجویی و آغاز سال تحصیلی در مهرماه، بسیاری از دانشجویان علاقه‏‌مند هستند برای این جشنواره آثاری را تولید کنند و از این نظر مهلت دوماهه تا پایان آبان برای حضور در تمامی بخش‏‌ها اعلام می‏‌شود.

مدیر مرکز تولیدات چندرسانه‏‌ای قرآنی جهاد دانشگاهی درخصوص تعداد آثار وصول شده تاکنون اعلام کرد: تاکنون فقط در بخش فیلم‌‏سازی حرفه‌‏ای حدود ۱۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده است که البته انتظار ما را در این بخش برای نخستین دوره براورده می‏کند و امید داریم در مدت تمدید شده نیز به این تعداد افزوده شود.

دبیر جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین تصریح کرد: جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏‏ای مبین در بخش‏‌های فیلم‏‌سازی حرفه‏‌ای و فیلم‏‌سازی با تلفن همراه برگزار می‏‌شود و دو بخش جنبی تربیت فرزند و دانشجویی نیز در این جشنواره به صورت جداگانه مورد داوری قرار خواهند گرفت.

نصیری اظهار کرد: موضوعات جشنواره همگی ذیل عناوین مرتبط با قرآن و عترت (ع) طبقه‌‏بندی شده و از این جهت علاقه‏‌مندان باید صرفاً در موضوعات اعلام شده اثر خود را تولید کنند و طبق ضوابط ارسال نمایند که البته اطلاعات مربوط به آن را از روی سایتmobinmedia.com  می‌‏توانند بدست آورند.

وی با بیان اینکه همکاری نهادهای دیگر در این زمینه خوب بوده است، گفت: مجموعه جهاد دانشگاهی با همکاری سازمان صدا و سیما، معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سایت آپارات و مجموعه‌‏های دیگر در این زمینه تاکنون این کار را جلو برده‏‌اند که نتیجه آن تولید آثاری با کیفیت در زمان کوتاه ۱۱۴ ثانیه در حوزه آموزه‌‏های قرآن کریم بوده است.

نصیری در پایان تاکید کرد: کانال آپارات جشنواره هم به نشانی www.aparat.com/114  آماده دریافت آثار ارسالی می باشد و مجموعه مقرارت مربوط به جشنواره را در دسترس مخاطبان قرار می‌‏دهد.

یادآور می‌‏شود، نخستین دوره جشنواره فیلم ۱۱۴ ثانیه‌‏ای مبین در حال برگزاری است و تمام مردم ایران می‌‏توانند در این جشنواره با موضوعات سبک زندگی و آموزه‌های اخلاقی، قصص قرآن، ایثار و شهادت، سیمای پیامبر اسلام (ص)، نیکی به پدر و مادر و صله رحم، نماز و واجبات الهی، آثار و برکات نیکی در زندگی مردم، کسب روزی حلال و معاملات اسلامی، انفاق، جهاد، پوشش و عفاف، توجه به محیط زیست، آسیب‏های اجتماعی و یا در بخش‏های جنبی آن با عنوان تربیت فرزند و دانشجویی شرکت کنند.

 برای شرکت در این جشنواره می‏‌توانید یکی از بخش‏‌های فیلم‏‌سازی با موبایل و یا فیلم‏‌سازی حرفه‏‌ای را انتخاب کنید.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *