نقد جسورانه و سالم از ویژگی‌های جشنواره عمار است

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، نادر طالب‌زاده دبیر نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه دیروز تهران (۲۱ دی ۹۷) با موضوع «انقلاب اسلامی، فرصت‌ها و تهدیدها» گفت: عمار یک پدیده‌ای است که بعد از ۳۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی راه افتاده و در واقع جهاد سازندگی در عرصه رسانه است؛ دعوت از جوانان مختلف که محور و ایده و عقیده را انقلاب اسلامی می‌دانند و کارهای مختلف سینمایی تولید می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: نقد جسورانه و سالم از مسائلی که داریم و کمتر به آن رسیدگی نمی‌‌شود از ویژگی‌های عمار است.

طالب‌زاده به مستند «دریا بست» اشاره کرد و گفت: در این مستند به معضل ماهیگیران منطقه جاسک اشاره‌شده و نشان می‌دهد چگونه یک دهه‌ است چینی‌ها، ماهی‌ها را صید می‌کنند و تور‌های مردم منطقه خالی می‌ماند.

دبیر نهمین جشنواره فیلم عمار گفت: عمار گروهی از بچه‌های حزب‌اللهی رسانه هستند که از روستاها و شهرها جذب نیرو می‌کنند و فیلم‌های تولیدشده را هم در همین اماکن پخش می‌کنند.

وی به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و ادامه داد: نفوذ ایران در کشورهای منطقه یک نفوذ معنوی است. این نفوذ معنوی مورد حد قرارگرفته و آمریکا و انگلیس چشم دیدن آن را ندارند، اسرائیل که جای خود دارد!

این مستندساز پیشکسوت به نقش برخی سازمان‌ها در واردکردن فشار به ایران گفت: مردم عمومی آمریکا خبر ندارد FDD چیست و امروز آمریکا بیش از ۲۰ تریلیون دلار بدهکار است و این بی‌برکتی به خاطر تقابلی است که از سال ۵۷ با انقلاب ایران پیدا کرد. 

وی افزود: آمریکا در معرض یک فروپاشی است و امثال «مایکل مور» مستندساز مشهور این کشور گفته احتمالاً ترامپ آخرین رئیس‌جمهور آمریکاست! ما طی یک دهه اخیر بیش از ۳۰۰ روشنفکر درجه‌یک آمریکایی را به ایران دعوت کرده‌ایم (تحت عنوان کنفرانس افق نو) و آن‌ها هم وضعیت کنونی آمریکا را بحرانی می‌دانند.

طالب‌زاده به نقش دانشمندان مسلمان در بیداری علم در اروپا گفت: اگر دانشمندان مسلمان دوره ائمه نبودند اصلاً رنسانس علمی و صنعتی در غرب به وجود نمی‌آمد.

این پژوهشگر اظهار داشت: حرف‌ها و کارهای ترامپ، آمریکا به دو تکه تقسیم کرد و تکه‌ای که هوادار او هستند، وینچستر به دست و بمب‌ساز هستند، طرفداران ترامپ آدم‌های عاقلی نیستند و خطرناک‌اند. بنابراین مقایسه ترامپ با نیکسون و استیضاح او اشتباه است، به همین دلیل احتمال جنگ داخلی دور از ذهن نیست، چون رئیس‌جمهوری است که قابل پیش‌بینی نیست و امروز تقریباً بیستمین روزی است که دولت را تعطیل کرده و فشار می‌آورد بودجه ساخت دیوار حائل میان آمریکا و مکزیک را تأمین کنند.

دبیر نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار در پایان گفت: حواسمان باشد نسخه‌هایی مانند FDD را سریع امضا نکنیم، مانند تحریم‌ها که به خاطر هراسی که دارند از اینکه ممکن است ایران بمب هسته‌ای بسازد،‌ بی‌جهت با آن‌ها مذاکره کردیم! خواب آشفته آن‌ها به ما چه ارتباطی دارد؟ از تهدیدهای آن‌ها نترسیم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *