حل مشکلات جهان اسلام با بازگشت به هویت اسلامی ممکن است

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی امروز سه‌شنبه ۲۰ آذر‌ماه در اختتامیه کنگره جهانی محبان اهل بیت(ع) با اشاره به آیه قرآنی «أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ» گفت: این مهم نتیجه معیت مؤمنان با یکدیگر است، این معیت ولایی و ایمانی در داخل جامعه اسلامی ایجاد و بیزاری از دشمنان اسلام را موجب می‌شود.

وی با بیان اینکه اعتقاد به ولایت دشمنان خدا، مسلمانان را از دایره اسلام خارج می‌کند، افزود: امروز چه کسی به دشمنی آمریکا و صهیونیست‌ها با مسلمانان شک دارد. کسی که ولایت دشمنان خدا را بپذیرد، از هویت ایمانی مؤمنان خارج می‌شود.

آیت‌الله اراکی درباره ۳ محور جامعه اسلامی بیان داشت: وحدت، عزت، قدرت سه محور جامعه اسلامی است و این امر زمینه پیشرفت و ترقی جامعه اسلامی را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: امروز جامعه اسلامی با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند که حل آن ممکن نیست مگر اینکه به هویت اسلامی بازگردیم.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت تصریح کرد: امروز در عربستان حاکمانی وجود دارند که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از آن‌سوی دنیا بر سرشان می‌کوبد و پول‌های آنها را می‌برد و به‌ تعبیر خود شیرشان را می‌دوشد.

وی با تأکید بر اینکه ایمان رکن و هویت جامعه اسلامی است، افزود: جامعه‌ای که بخواهد مؤمن باشد باید به اصول و خط مشی‌خود ایمان داشته باشد. ایمان اساس شکل‌گیری هویت اسلامی است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *