لزوم بکار‌گیری سنت نبوی و سیره علوی برای آزادی قدس شریف

به گزارش خبرگزاری فارس، سیدیحیی رحیم صفوی مشاور عالی فرمانده کل قوا در نشست نقش سادات که صبح امروز(دوشنبه ۵ آذر ماه ) در سومین روز از اجلاس وحدت در هتل آزادی تهران برگزار شد، با بیان اینکه علما و روشنفکران جهان اسلام خصوصاً سادات به عنوان بدنه فعال امت اسلامی نقش مهمی در ساختار اجتماعی بر عهده دارند و در طول تاریخ نیز اینگونه بوده، اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام و تداوم ۲۸ ساله آن توسط رهبر انقلاب، برکات هدایت، رهبری و مدیریت سادات، جریان تاریخ اسلام را در آستانه شکل‌گیری تمدن نوین قرار داده است. 

وی با بیان اینکه اکثر قیام‌های استقلال‌طلبانه و مبارزات ضد استعماری مردمی در تاریخ ۲۰۰ ساله‌ بلاد اسلامی از شمال آفریقا تا غرب آسیا به وسیله روشنفکران و مجاهدان انقلابی خصوصاً سادات رهبری شده است، افزود: در دوره حساس کنونی سلسله جلیله سادات در ایران و لبنان به عنوان زعیمان دفاع از بلاد اسلامی فتنه عظیم داعش و جراین تکفیر را به کمک مردم و دولتهای شام و عراق شکست دادند. 

مشاور عالی فرمانده کل قوا با اشاره به شجاعت و درایت سادات در حل بحران‌های منطقه، آرمان وحدت امت اسلام را بیش از هر زمان دیگری دست یافتنی دانست و گفت: غلبه دلباختگان سنت نبوی و سیره علوی بر تفکر الحادی و انحرافی وهابیت تکفیری تفکر اسلام ناب را به عنوان یک ریسمان الهی منشور الهام‌بخش و نجات‌بخش فراروی امت اسلام قرار داده است و باید این سرمایه را در جهت آرمان آزادی قدس شریف به کار گیریم. 

وی ادامه داد: جمعیت سادات به عنوان سرمایه اجتماعی امت اسلام می‌تواند امت اسلام و جامعه جهانی را در کنار ملت مظلوم فلسطین و یمن قرار دهد. 

سرلشکر صفوی با اشاره به روابط شیوخ سرسپرده برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی تصریح کرد: امروز پرده از چهره کریه و نفاق آلود آن‌ها برداشت شده و ملت‌های مسلمان را در معرض آزمونی تاریخی قرار داده که یا آزادی و اسلام را انتخاب کنند یا وابستگی به آمریکا و صهیونیسم را. 

وی گفت:‌ ملت‌های مسلمان با تجزیه و تحلیل رخدادهای چهار دهه گذشته درک کرده‌اند که نظریه مقاومت اسلامی تنها نسخه الهام‌بخش و عزت‌آفرین است که می‌تواند منجر به وحدت امت اسلام و شکست توطئه های استکبار، صهیونیسم و وهابیت شود. 

مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه سادات هویت خود را از رسول اکرم (ص)، حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: این پیوند معنوی و بین نسلی شجره‌ای طیبه را در ادوار تاریخ اسلام گسترش داده که جامعه مستضعفان و مظلومان جهان را به سمت ظهور عدالت هدایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه از زمان حکومت‌های نامشروع بلاد اسلامی تا دوران معاصر، سادات و منسوبین اهل بیت در اقصی نقاط جغرافیای اسلام مورد ظلم قرار داشتند، یادآور شد: انقلاب اسلامی امنیت را به شجره طیبه سادات بخشید و این شجره طیبه را در رأس تأثیرگذاری بر تحولات قدرت آفرین جهان اسلام قرار داد. 

سرلشکر صفوی در پایان خاطرنشان کرد: تمدن نوین اسلامی صرفاً با نگاه امت واحده و با پیوند با قرآن و سنت نبوی و همچنین عترت طاهرینش قابل برپایی است. از این رو تفکر مقاومت اسلامی به عنوان ثمره انقلاب تنها منشور راهنما و مکتب الهام بخش برای آزادی قدس شریف و ایجاد تمدن نوین اسلامی در جهان اسلام است. 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *