خبرنگاران به بهانه اعطای طرح ترافیک، آماج توهین‌های بی‌سابقه شهرداری تهران قرار گرفته‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس در پی احراز هویت خبرنگاران از سوی شهرداری تهران و کاهش سهمیه اهالی رسانه در صدور مجوز طرح ترافیک که موجب اعتراضات فعالان این حوزه شده است، رئیس انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران در نامه‌ای به محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نسبت به رفتار توهین‌آمیز شهرداری تهران درباره اهالی خبر و رسانه اعتراض کرد.

محمدمهدی دانی در این نامه نوشت:

بسمه‌تعالی

جناب آقای محسن هاشمی رفسنجانی

رئیس محترم شورای شهر تهران

سلام‌علیکم

با احترام، ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد منجی عالم بشریت و آرزوی موفقیت روزافزون، مستحضرید که خبرنگاران و روزنامه‌نگاران طی مدت گذشته و به بهانه اعطای طرح ترافیک به آنان آماج توهین‌ها و تهمت‌های بی‌سابقه شهرداری تهران قرار گرفته‌اند و البته دست‌اندرکاران رسانه تاکنون خویشتن داری کرده و بنا نداشته‌اند که با همان ادبیات معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران سخن بگویند.

عبارت رانت‌خوار، یکی از سخیف‌ترین و مضحک‌ترین واژه‌‌هایی بود که می‌شد به خبرنگاران نسبت داد و این موضوع هرگز از خاطر خبرنگاران محو نخواهد شد چرا که این توهین‌ها از سوی کسانی عنوان شد که همواره دانستن را حق مردم می‌دانند.

همانطور که مستحضرید طی یکی دو روز گذشته شهرداری تهران اقدام به توزیع سهمیه آرم طرح ترافیک در بین اصحاب رسانه کرده و در کمال ناباوری بسیاری از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران پرسابقه کشور مشمول دریافت طرح ترافیک نشده‌اند.

نیک می‌دانید که در سنوات گذشته شهرداری تهران تسهیلات ویژه‌ای را برای اهالی رسانه در نظر گرفته بود و خبرنگاران می‌توانستند با کمترین هزینه و برای پوشش اخبار حوزه خود وارد محدوده طرح ترافیک شوند. متأسفانه در دوره بی‌ثبات مدیریت شهری آقای نجفی و با برخورد ناشایست معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران که از قضا پیش از این به خاطر مدیریت ناکارامد خود در راه‌آهن جمهوری اسلامی و پس از استعفای خود به خاطر برخورد دو قطار در سمنان، مورد نقد اهالی مطبوعات قرار گرفته است، طرحی تدوین شد که خبرنگاران برای تردد در محدوده طرح ترافیک مشمول پرداخت هزینه گزاف شدند.

هر چند اعضای محترم شورای شهر تهران در اقدامی مناسب و با مصوبه‌ای هزینه ورود به محدوده طرح ترافیک را برای خبرنگاران کاهش دادند اما اخیراً‌ نیز شهرداری تهران در اقدامی حیرت‌انگیز اقدام به تعیین صلاحیت خبرنگاران برای ورود به طرح ترافیک کرده است؛ این در حالی است که پیش از این شهرداری تهران و برخی از اعضای شورا تأکید کرده بودند که به خبرنگاران و روزنامه‌نگاران مجوز ورود به طرح ترافیک داده می‌شود.

جناب‌آقای هاشمی

به خاطر داشته باشیم که خبرنگاران و روزنامه‌نگاران برای تهیه اخبار و پوشش مراسم مختلف دستگاه‌ها که اغلب آنها از جمله شهرداری، شورای شهر تهران، مجلس شورای اسلامی، نهاد ریاست جمهوری و تمامی وزارتخانه‌ها در محدوده طرح ترافیک هستند، مجبورند وارد این محدوده شوند و البته خبرنگاران و به طریق اولی رسانه‌ها در قبال پوشش اخبار حوزه‌ها، وجهی را نیز دریافت نمی‌کنند.

از آنجا که در یکی دو روز گذشته تعداد زیادی از خبرنگاران و مدیران رسانه‌ای با گرایش‌ و سلیقه‌های مختلف سیاسی در تماس با انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران ضمن ابراز نارضایتی از نحوه توزیع آرم طرح ترافیک در بین اهالی رسانه، از واحد حقوقی این انجمن خواهان طرح موضوع در مراجع ذیصلاح شده‌اند از جناب‌عالی به عنوان رئیس محترم شورای شهر تهران استدعا دارد با ورود مؤثر به نحوه توزیع آرم طرح ترافیک مشکل جامعه بزرگ خبرنگاران را برطرف فرمایید.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *