همایش ملی «حکیم طهران» برگزار شد/ ۵۰ مقاله به همایش ارسال شده است

به گزارش خبرگزاری فارس، همایش ملی «حکیم طهران» با موضوع بزرگداشت مقام آقا علی مدرس زنوزی با حضور اساتید حوزه علمیه و محققان در تالار شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمدباقر خراسانی، دبیر همایش گفت: معاونت فرهنگی مجمع عالی حکمت اسلامی از سال ۹۱ طرح بزرگداشت بزرگان عرصه حکمت اسلامی را در دستور کار خود قرار داد و بر همین اساس از سال ۹۲ بزرگداشت آقاعلی مدرس زنوزی در دستور کار و مورد بحث قرار گرفت.

وی افزود: برای برگزاری این همایش ۱۶ پیش‌نشست در سراسر کشور برگزار شد که برخی از این پیش‌نشست‌ها به لحاظ وزانت علمی در حکم یک همایش بود و مطالب آنها در قالب یک جلد کتاب منتشر شد.

خراسانی استقبال از این همایش را قابل توجه دانسته و گفت: به همایش «حکیم طهران» ۵۰ مقاله ارسال شد که ۳۷ مقاله از این بین انتخاب و در دو جلد کتاب چاپ شد.

وی افزود: در مورد مدرس زنوزی ۸ جلد کتاب به زیور طبع آراسته شده است که در اختتامیه همایش رونمایی می‌شود.

دبیر همایش ملی حکیم طهران خاطرنشان کرد: برای برگزاری این همایش دیدارهای نیز با آیات عظام جوادی و سبحانی داشتیم.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام فیاضی، رئیس هیئت مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی گفت: خدا را شاکریم که در عصر ولایت فقیه قرار داریم. مجمع عالی حکمت اسلامی به دستور رهبر معظم انقلاب تشکیل شده و بزرگداشت اعاظم این حوزه از جمله اهداف و وظایف مجمع عالی است و به همین دلیل همایش «حکیم طهران» را در چارچوب اهداف مجمع برگزار کردیم تا گامی در جهت احیای آثار وی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین فیاضی با بیان این که مدرس زنوزی شخصیت عظیمی داشت، اظهار کرد: ایشان خود را شناخته بود که این موضوع در آثارشان نمایان است. خدا را شاکریم که قدمی در بزرگداشت این مرد بزرگ برداشتیم.

در حال تکمیل…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *