ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب برای مهمانان مسابقات بین‌المللی قرآن

به گزارش خبرگزاری فارس؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه عصر امروز یکشنبه ۲۶ فروردین‌ماه  در  نشست رئیس و مسئولان کمیته‌های ستاد برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مصلای بزرگ تهران با قدردانی از زحمات چندین ماهه دست‌اندرکاران برگزاری سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اظهار کرد: ایجاد حال و هوای قرآنی در کشور همزمان با مسابقات بین‌المللی باید مورد توجه قرار گیرد و ندای ملکوتی قرآن در سراسر کشور همزمان شنیده شود.

رئیس ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور با تأکید بر اینکه نسبت به حُسن اداره مهمانان باید توجه ویژه‌ای صورت بگیرد، تصریح کرد: باید در مدت حضور این میهمانان در ایران اسلامی، دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این چهار دهه در بخش‌های مختلف با رعایت همه جهات، تبیین و تشریح و ارائه شود تا آنان با پیشرفت‌های نظام که محصول انقلاب و حکومت اسلامی است، آشنا شوند.

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه ارائه عملکرد قرآنی نظام جمهوری اسلامی ایران نکته دیگری است که باید در مسابقات بین‌المللی به آن توجه شود، گفت: جامعه قرآنی باید عملکرد خود را در این آوردگاه ارائه کند و عملکرد کلان نظام هم باید به رخ مهمانان کشیده شود و مردم نیز از آن مطلع شوند.

محمدی با اشاره به اینکه در قبل از انقلاب فعالیت قرآنی جدی گرفته نمی‌شد و فعالیت‌ها موردی بود، تأکید کرد: پرداختن به منظومه فکری قرآنی مقام معظم رهبری از دیگر نکاتی است که در زمان برگزاری مسابقات باید به آن توجه شود.

وی امور بین بخشی و هماهنگی کمیته‌های مسابقات بین‌المللی قرآن با یکدیگر را از دیگر نکات مورد توجه دانست و عنوان کرد: کمیته‌ها باید ارتباطات و هماهنگی لازم را با یکدیگر در قالب یک کار جمعی و تیمی داشته باشند و این امور برای آنها تعریف شود؛ اگر این ارتباط وجود نداشته باشد و اگر کمیته‌ای دچار اختلال شود، فعالیت سایر کمیته‌ها نیز مختل می‌شود، بنابراین باید ارتباط بین این مسابقات نیز حفظ شود.

رئیس سازمان اوقاف با تأکید بر این موضوع که مسابقات بین‌المللی قرآن متعلق به هیچ سازمان یا نهادی نیست بلکه مسابقات نظام جمهوری اسلامی است، گفت: این مسابقات و این برنامه قرآنی برای امام(ره) و شهدا و انقلاب است و برگ افتخاری است که در کارنامه نظام و انقلاب و جامعه قرآنی ثبت و ضبط می‌شود. 

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه بر نظم و انضباط در برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن تأکید کرد و افزود: بهره‌گیری از تجربیات گذشته، نظم و انضباط، همدلی و هماهنگی میان کمیته‌ها و مجریان امر و حسن اجرای مسابقات در همه ابعاد باید مورد اهتمام تمام دست‌اندرکاران باشد.

وی در پایان این نشست از مراحل آماده‌سازی مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برای برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن بازدید کرد.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *