اردوی آمادگی نمایندگان کشور در مسابقات برگزار نشد/ اطلاع چندانی از رقابت‌ها نداریم

مصطفی اصفهانیان حافظ کل قرآن کریم و نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس،‌ گفت: به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران برای اینکه حضور خوب و موفقی داشته باشم و برای اینکه بتوانم از آبروی نظام و مملکت،‌ محافظت کنم در حال آماده شدن هستم و تمرینات مرتبی دارم.

وی اظهار داشت: تقریبا هر روز بین ۴ تا ۵ جزء از قرآن کریم را مرور می‌کنم و به لحاظ کیفی نیز سعی می‌کنم مرورهایم هدفمند باشد یعنی صِرف مرور کردن نباشد.

نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تصریح کرد: یکی از اشکالات اساسی که امسال نسبت به مسابقات بین‌المللی وارد است این است که سال‌های گذشته، پیش از برگزاری مسابقات بین‌المللی، دوره‌های آموزشی، آمادگی برای نمایندگان کشورمان در رشته حفظ و قرائت می‌گذاشتند اما امسال هیچ دوره‌ای برگزار نشده است و فقط بنده خودم یک جلسه خدمت استاد غلامرضا شاه‌میوه رسیدم و نکاتی را در زمینه صوت و لحن به من گوشزد کردند.

وی عنوان کرد: هنوز اطلاعات درستی از نحوه برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و هیئت داوران این دور از مسابقات قرآن ندارم البته شاید در روزهای آینده تماسی هم با بنده بگیرند اما واقعاً جای تعجب است که تا به حال چنین کاری صورت نگرفته است.

اصفهانیان ابراز داشت: من سابقه حضور در مسابقات بین‌المللی را دارم و به نوعی چون مسابقات بین‌المللی در کشور خودمان برگزار می‌شود و مجموعه داوران ایرانی همراه با داورانی از سایر کشورها به قضاوت مسابقات قرآن می‌پردازند، می‌توان گفت که از جهاتی،‌ کار نسبت به مسابقات بین‌المللی که در کشورهای دیگر راحت‌تر است.

چون مسابقات در ایران برگزار می‌شود، دلیل بر این نیست که ما این مسابقات را دسته کم بگیریم، تلاشی که نسبت به مسابقات کشوری دارم، تلاش بیشتری به لحاظ کمی و کیفی است و از نظر حُسن حفظ نیز اگر خداوند یاری کند و مشکلی نباشد تلاش می‌کنم اجرای خوبی داشته باشم.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *