جشن «اینک بهار» در کتابشهرهای ایران آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس، حامد شفیق، مدیرعامل کتابشهر ایران با اعلام این خبر گفت: ادعای اینکه هدف از عیدانه­‌های کتاب، بالا بردن سرانه مطالعه  و ترغیب مردم به کتابخوانی است، ادعای گزافی است؛ چرا که مسئله  سرانه پایین مطالعه در کشور، پیچیده‌­تر از تخفیف­‌های مقطعی کتاب در نمایشگاه‌­ها و عیدانه‌­های کتاب است و ریشه­‌یابی آن نیازمند پژوهش و برنامه‌­ریزی گسترده است.

وی افزود: یکی از اهداف ما از عیدانه­‌ها و بهاریه­‌های کتاب، فراهم کردن زمینه برای آن دسته از شهروندانی است که می­‌خواهند کتاب عیدی بدهند و یا علاقه­‌مند مطالعه در ایام نوروز هستند اما به دلیل بضاعت اندک اقتصادی بویژه در این ایام سال که هزینه­‌های خانوار سرسام­آور است، قادر به خرید کتاب و محصولات فرهنگی نیستند. 

مدیرعامل کتابشهر ایران، با بیان اینکه این موسسه به عنوان یک شرکت سهامی وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی، ماموریت توسعه پایانه‌­های فروش کتاب و محصولات فرهنگی را در کشور به عهده دارد، تاکید کرد: یکی از مصادیق این ماموریت بالا بردن سطح دسترسی شهروندان به کتاب و اقلام فرهنگی است، که عیدانه­های کتاب کتابشهر در مناسبت­‌های مذهبی و ملی با همین هدف برپا می‌­شود.

به گفته شفیق، شهروندان می‌­توانند با شرکت در جشن «اینک بهار» کتابشهرهای ایران در اقصاء نقاط کشور از مزایا و تسهیلات این ویژه برنامه نوروزی بهره­‌مند شوند.

وی درباره تفاوت بهاریه کتاب کتابشهر با «عیدانه کتاب» وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یادآور شد: در طرح عیدانه وزارت ارشاد، تخفیفی که کتاب فروشی­‌ها به مشتریان می‌­دهند به آنها عودت داده می‌­شود، اما در کتابشهر از یک طرف این تخفیف‌­ها مابه ازایی ندارد و از طرف دیگر بهاریه کتاب شامل تسهیلات دیگری از جمله شرکت در مسابقات کتابخوانی، دریافت هدایای فرهنگی، دریافت کارت مشتریان وفادار و … می­‌شود.

وی با بیان اینکه مخاطب هدف کتابشهر ایران همه اعضای خانواده هستند، خاطرنشان کرد: در طول بیش از یک دهه فعالیت کتابشهر تلاش کرده‌­ایم که فعالیت­‌های این فروشگاه زنجیره‌ای نمود شعار «کتابشهر، کتاب فروشی خانواده ایرانی» باشد و اقلام فرهنگی مورد نیاز همه سنین از کودک، نوجوان و جوان گرفته تا میانسال و کهنسال اعم از زن و مرد را تامین کنیم.

بر اساس این گزارش، علاقمندان جهت بهره‌­مندی از تسهیلات سومین بهاریه کتاب «اینک بهار» از امروز شنبه (۲۶ اسفند تا جمعه ۱۰ فروردین) می‌­توانند به شعبات مختلف کتابشهر مراجعه کنند.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این طرح نوروزی، پراکندگی جغرافیایی، آدرس، نشانی و فعالیت های ۴۲ شعبه کتابشهر می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی این موسسه به نشانی www.ketabshahr.com مراجعه کنند.

موسسه کتابشهر ایران فروشگاه زنجیره‌ای کتاب و محصولات فرهنگی است که از سال ۸۳ تاکنون ۴۲ فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در ۲۱ استان کشور راه‌اندازی کرده است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *