پاسداشت حمید حسام در حوزه هنری برگزار شد

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، اولین شب وصل ویژه پاسداشت حمید حسام در حوزه هنری برگزار شد.

براساس این گزارش در این مراسم خانواده‌های شهیدان علی چیت‌سازیان، علی خوش‌لفظ و حسین همدانی حضور داشتند که از زحمات و تلاش‌های حمید حسام قدردانی کردند.

این گزارش اضافه می‌کند در این مراسم برخی از مسئولین از جمله رئیس حوزه هنری، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و برخی از نویسندگان و پژوهشگران نیز حضور داشتند.

محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری در این مراسم اظهار داشت: امشب برای ما خاطره‌انگیز است. یادم می‌آید برنامه‌ای در حوزه هنری برگزار شد که شهید همدانی نیز حضور داشتند هنگامی که صحبت می‌کردند آقای سرهنگی به من گفت او را سیر نگاه کنید اینها شهید هستند.

در ادامه این مراسم نیز آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنانی پیرامون تربیت نیروهای انسانی و توجه به این موضوع گفت: آقای حسام یک واکاوی خوبی را از مجموعه نیروی انسانی آغاز کرد که به نظرم هنوز معادنی در استان همدان وجود دارد که هر کدام را بنگرید متوجه می‌شوید چطور چنین اتفاقی رخ داده است.

در این مراسم همچنین حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی گفت: آقای حسام را سه دهه هست که می‌شناسم او توانست به خوبی نزد شهید همدانی شاگردی کند. ان‌شاءالله همه ما بتوانیم این مسیر را طی کنیم.

جواد محقق نیز ضمن بیان ماجرای آشنایی خود با حمید حسام گفت: سال‌ها پیش با معرفی امیرحسین فردی از حضور نویسنده چون حمید حسام  باخبر شدند او کتابی را نوشته بود که در فصلی از آن به برادر و شهید من نیز اشاره شده‌ بود. از آنجا که طی سال‌ها پس از انقلاب تلاش داشتم افرادی در حوزه قلم و نویسندگی فعال هستند را ببینیم و بشناسم در یک روز برفی به دیدار او رفتم تا از زحماتش تقدیر کنم.

در پایان این مراسم از همسر سردار حمید حسام به پاس سال‌ها همکاری با همسرش از سوی نهادهای مختلف تقدیر به عمل آید. همچنین در پایان نخستین شب وصل که به پاسداشت حمید حسام اختصاص داشت از این نویسنده تقدیر شد. ضمن اینکه خانواده‌های شهدا نیز هدایایی را به وی تقدیم کردند.

مشورح این گزارش بزودی نتشر می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *