مسجد خاستگاه نخبگان قرآنی کشور است/ همکاری‌های مشترک اوقاف و کانون‌های مساجد

به گزارش خبرگزاری فارس؛ نشست مشترک حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی؛ رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و مرتضی طاهریان؛ معاون فرهنگی، هنری و آموزش ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با هدف بررسی زمینه‌های همکاری مشترک این دو دستگاه، در محل سازمان اوقاف برگزار شد.

در این نشست حسینی با اشاره به مأموریت‌های قرآنی سازمان اوقاف گفت: ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن، ستاد حفظ قرآن و همچنین توسعه موقوفات قرآنی، مأموریت‌های قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه هستند.

وی مسجد را بهترین جایگاه برای فعالیت‌های قرآنی دانست و گفت: بهتر است با همکاری مشترک اهالی مسجد و متولیان قرآنی، جایگاه مساجد در حوزه قرآن احیاء و زمینه گسترش فعالیت قرآنی در مساجد فراهم شود زیرا بسیاری از نخبگان قرآنی کشور، تربیت‌یافتگان جلسات قرآنی مساجد هستند، همچنین تشویق مؤسسات قرآنی به حضور در مساجد از سیاست‌های جدی ما است.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در همه حوزه‌های مأموریت خود آماده همکاری و تعاملات بیشتر با ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است، گفت: طرح تقویت مربیان حفظ قرآن کریم، استفاده از ظرفیت کارگروه‌های پژوهشی کودکان و نوجوانان، استفاده از حوزه‌های مطالعاتی، پژوهشی و منابع مطالعاتی، از جمله این زمینه‌های همکاری است.

وی با بیان اینکه جشنواره قرآنی مدهامّتان با وجود برخی انتقاداتی که متوجه آن است، در سطح ملی، بسیار خوب برگزار می‌شود، تصریح کرد: کارشناسان مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف آماده همکاری با ستاد عالی کانون‌های مساجد به منظور افزایش سطح کیفی این جشنواره هستند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه امسال، برای نخستین بار آزمون حفظ و مفاهیم قرآن با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد می‌تواند در زمینه اطلاع‌رسانی و ترغیب اعضای این کانون‌ها و اهالی مسجد به حضور جدی‌تر و بیشتر در این آزمون به ما کمک کند، آمادگی داریم کارگروه‌های تخصصی باحضور مسئولان دبیرخانه‌های استانی جشنواره قرآنی مدهامّتان و دبیرخانه جشنواره‌های قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار کنیم.

در ادامه طاهریان به تشریح فعالیت‌های قرآنی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور پرداخت و گفت: در این زمینه مهم‌ترین فعالیت‌های ستاد طرح‌های تلاوت نور، تفسیر روزانه قرآن کریم و ربیع‌القرآن، جشنواره قرآنی مدهامّتان، تفسیر کوتاه، کانون‌های تخصصی قرآن و خانه‌های نور است.

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *